Novinky

Ametyst – kámen pro znamení ryby. Jaké účinky a význam má ametyst?
Ametyst – kámen pro znamení ryby. Jaké účinky a význam má ametyst?

Ametyst je už dlouhá léta oblíbeným kamenem. Víte ale, jaký význam a účinky ametyst má? Nebo jak souzní zrovna se znamením ryb?

Ametyst, jenž je fialového zbarvení všech různých odstínů, patří mezi nejvíce ceněné drahokamy. Získal název z řeckého slova “amethystos“, které v překladu znamená neopilý, či střízlivý. Řekové věřili, že ametyst odbourává závislost na alkoholu, vyráběly se z něho tedy i číše na víno a nosil se též jako amulet. Od té doby je považován za symbol střízlivosti. Později platil jako kámen zdrženlivosti a cudnosti. Ve středověku byl oblíben církevními hodnostáři.

Ametyst vzniká v dutinách hornin. Nejvýznamnější zdroje ametystu jsou v Africe a Jižní Americe, hlavním dodavatelem ametystu je však Brazílie, ačkoliv má brazilský ametyst světlejší barvu než z jiných zemí.

Význam ametystu spočívá v jeho duchovní čistotě. Je to kámen čistoty, jehož energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu. Je vhodný pro meditaci nebo naši vlastní inspiraci. Osvětluje naše denní vize a noční sny, harmonickou září uvádí do rovnováhy naši mysl a cit. Podporuje v nás touhu, nezištnost a ochotu pomáhat bližním, udržuje nás v bdělosti a koncentraci. Vnáší světlo do nejasných problémů, které nám brání ve vývoji. Potlačuje hněv, zběsilost, strach a ostatní negativní vlastnosti. Učí nás víře a důvěřivosti a dává nám pocit jistoty. Mírní žal a přináší útěchu a klidný hluboký spánek.  V křesťanství je symbolem vnitřní čistoty, cudnosti, pokory a sebeobětování.

Ametyst působí proti bolestem – jak fyzickým, tak duševním. Velmi dobře působí na bolesti hlavy či migrény – ametyst přiložte k čelu, spánkům nebo temenu hlavy. Zvyšuje též nízký krevní tlak a pomáhá při cukrovce. Tento drahokam náleží do největšího centra energie, jímž je temeno hlavy.

Čistěte ametyst před použitím i po něm. Očistěte jej vlažnou vodou anebo jej dejte do misky společně s křišťálem. Pro čištění bytových prostorů se doporučuje použití společně s křišťálem a růženínem.

Ametyst je oblíbeným kamenem, z něhož se dělají různé šperky. Na elles.cz můžete najít například náramek z ametystu s přívěskem znamení Ryb. Ryby s ametystem k sobě zkrátka patří - ametyst vede Ryby k dokonalosti a dodává jim sebedůvěru. Ulevuje jim od každodenního stresu a pomáhá nalézt duševní rovnováhu. Flexibilním rybám dodává rozhodnost a podporuje je v jejich cílech. Vede je k naprostému soustředění. Pomáhá jim zvyšovat jejich sebevědomí a dává jim prostor pro nové naděje i vztahy.

 Náramek z ametystu se znamením Ryby najdete pod tímto odkazem:

https://www.elles.cz/ryba/

Číst článek
Lávový kámen – význam a účinky lávového kamene
Lávový kámen – význam a účinky lávového kamene

Lávový kámen jistě všichni znáte jako masážní nástroj, který využívají odborníci. Víte ale, co vše je s tímto kamenem spojeno? Jaký je jeho vznik, působení nebo s jakým znamením souzní nejvíce?

Lávový kámen je roztavenou černou horninou, která vzniká díky sopečným erupcím v místech, kde se nachází sopky. Díky chladnutí se z ní stává kámen. Původ lávového kamene spadá převážně do Číny, Filipín a Havaje. Je jedinečný svým pórovitým vzhledem a tajemstvím, jenž se ukrývá v sopečných dnech matky Země.
Jedná se především o ochranný kámen, jež v nás odbourává negativní energii – jak po psychické, tak fyzické stránce. Používali jej už staří indiáni, neboť věřili, že se v kamenech ukrývá duše a že mohou vrátit zpět, co bylo ztraceno. Pomáhaly jim nalézt harmonii i rovnováhu.

Po psychické stránce vám lávový kámen může dodat odvahu či dokonce větší sebevědomí v momentě, kdy vás přepadne strach. Pomůže vám snížit období depresí, zahnat špatnou náladu nebo vás přimět k radosti. Zkrátka vám dodá důvěru v život a pomůže vám odhalit jeho jedinečné kouzlo. Pocítíte díky němu vlastní sílu a spojení se zemí.
Po fyzické stránce budete méně unavení, posílí váš imunitní systém a pomůže při bolestech. Lávový kámen je přírodní cestou, která je nápomocná při léčení, nenahrazuje však odbornou péči lékařů.

Velmi oblíbená je také masáž lávovými kameny. Kameny stačí nahřát a přiložit na bolavé či ztuhlé místo na těle – udržují dlouho teplo a mají vysoké vibrační energie. Mohou zregenerovat vaše tělo, uvolnit napětí, snížit stres nebo posílit imunitu.           

Lávový kámen má sám o sobě velice silné účinky a je plný energie, proto není potřeba kámen nějak nabíjet. Pokud by vám ale jeho moc nestačila, můžete jej zesílit slunečním nebo měsíčním zářením a očistit jej můžete pod tekoucí vodou.

Je spojen s první a druhou čakrou:
Muladhara – první čakra, základní, která nás spojuje s fyzickým světem
Svadhistana – druhá čakra, sakrální, jenž sídlí ve vašem vlastním já
Nejvíce souzní se znamením Váhy.

Lávový kámen se využívá i ve špercích. Je to silný talisman a díky šperkům jej můžete mít stále u sebe. Při pohovoru či důležité zkoušce vám dodá odvahu. Na elles.cz najdete v nabídce hned dva náramky, a to ve variantě z bílého nebo černého lávového kamene, které mohou sloužit jako stylový doplněk či talisman pro štěstí.  V jejich středu je usazen Buddha, který je symbolem štěstí, vyrovnanosti, optimismu a moudrosti.

V době od 17. do 26. 3. 2024 navíc probíhá sleva nejen na tyto dva náramky – protože se 20. března slaví Mezinárodní den štěstí, rozhodli jsme se zlevnit celou kolekci náramků pro štěstí až o 18 %.

Náramky z lávového kamene najdete pod těmito odkazy

https://www.elles.cz/naramek-z-bileho-lavoveho-kamene-s-buddhou-pro-stesti/

https://www.elles.cz/naramek-z-cerneho-lavoveho-kamene-s-buddhou-pro-stesti/

Doporučujeme však podívat se na celou kolekci náramků pro štěstí

https://www.elles.cz/naramky-pro-stesti/

Cena u náramku je v tomto období již po slevě.

Mějte se harmonicky a štěstí, nechť vás provází po celý váš život.

Číst článek
2 položek celkem