Ametyst – kámen pro znamení ryby. Jaké účinky a význam má ametyst?

Ametyst je už dlouhá léta oblíbeným kamenem. Víte ale, jaký význam a účinky ametyst má? Nebo jak souzní zrovna se znamením ryb?

Ametyst, jenž je fialového zbarvení všech různých odstínů, patří mezi nejvíce ceněné drahokamy. Získal název z řeckého slova “amethystos“, které v překladu znamená neopilý, či střízlivý. Řekové věřili, že ametyst odbourává závislost na alkoholu, vyráběly se z něho tedy i číše na víno a nosil se též jako amulet. Od té doby je považován za symbol střízlivosti. Později platil jako kámen zdrženlivosti a cudnosti. Ve středověku byl oblíben církevními hodnostáři.

Ametyst vzniká v dutinách hornin. Nejvýznamnější zdroje ametystu jsou v Africe a Jižní Americe, hlavním dodavatelem ametystu je však Brazílie, ačkoliv má brazilský ametyst světlejší barvu než z jiných zemí.

Význam ametystu spočívá v jeho duchovní čistotě. Je to kámen čistoty, jehož energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu. Je vhodný pro meditaci nebo naši vlastní inspiraci. Osvětluje naše denní vize a noční sny, harmonickou září uvádí do rovnováhy naši mysl a cit. Podporuje v nás touhu, nezištnost a ochotu pomáhat bližním, udržuje nás v bdělosti a koncentraci. Vnáší světlo do nejasných problémů, které nám brání ve vývoji. Potlačuje hněv, zběsilost, strach a ostatní negativní vlastnosti. Učí nás víře a důvěřivosti a dává nám pocit jistoty. Mírní žal a přináší útěchu a klidný hluboký spánek.  V křesťanství je symbolem vnitřní čistoty, cudnosti, pokory a sebeobětování.

Ametyst působí proti bolestem – jak fyzickým, tak duševním. Velmi dobře působí na bolesti hlavy či migrény – ametyst přiložte k čelu, spánkům nebo temenu hlavy. Zvyšuje též nízký krevní tlak a pomáhá při cukrovce. Tento drahokam náleží do největšího centra energie, jímž je temeno hlavy.

Čistěte ametyst před použitím i po něm. Očistěte jej vlažnou vodou anebo jej dejte do misky společně s křišťálem. Pro čištění bytových prostorů se doporučuje použití společně s křišťálem a růženínem.

Ametyst je oblíbeným kamenem, z něhož se dělají různé šperky. Na elles.cz můžete najít například náramek z ametystu s přívěskem znamení Ryb. Ryby s ametystem k sobě zkrátka patří - ametyst vede Ryby k dokonalosti a dodává jim sebedůvěru. Ulevuje jim od každodenního stresu a pomáhá nalézt duševní rovnováhu. Flexibilním rybám dodává rozhodnost a podporuje je v jejich cílech. Vede je k naprostému soustředění. Pomáhá jim zvyšovat jejich sebevědomí a dává jim prostor pro nové naděje i vztahy.

 Náramek z ametystu se znamením Ryby najdete pod tímto odkazem:

https://www.elles.cz/ryba/