Lávový kámen – význam a účinky lávového kamene

Lávový kámen jistě všichni znáte jako masážní nástroj, který využívají odborníci. Víte ale, co vše je s tímto kamenem spojeno? Jaký je jeho vznik, působení nebo s jakým znamením souzní nejvíce?

Lávový kámen je roztavenou černou horninou, která vzniká díky sopečným erupcím v místech, kde se nachází sopky. Díky chladnutí se z ní stává kámen. Původ lávového kamene spadá převážně do Číny, Filipín a Havaje. Je jedinečný svým pórovitým vzhledem a tajemstvím, jenž se ukrývá v sopečných dnech matky Země.
Jedná se především o ochranný kámen, jež v nás odbourává negativní energii – jak po psychické, tak fyzické stránce. Používali jej už staří indiáni, neboť věřili, že se v kamenech ukrývá duše a že mohou vrátit zpět, co bylo ztraceno. Pomáhaly jim nalézt harmonii i rovnováhu.

Po psychické stránce vám lávový kámen může dodat odvahu či dokonce větší sebevědomí v momentě, kdy vás přepadne strach. Pomůže vám snížit období depresí, zahnat špatnou náladu nebo vás přimět k radosti. Zkrátka vám dodá důvěru v život a pomůže vám odhalit jeho jedinečné kouzlo. Pocítíte díky němu vlastní sílu a spojení se zemí.
Po fyzické stránce budete méně unavení, posílí váš imunitní systém a pomůže při bolestech. Lávový kámen je přírodní cestou, která je nápomocná při léčení, nenahrazuje však odbornou péči lékařů.

Velmi oblíbená je také masáž lávovými kameny. Kameny stačí nahřát a přiložit na bolavé či ztuhlé místo na těle – udržují dlouho teplo a mají vysoké vibrační energie. Mohou zregenerovat vaše tělo, uvolnit napětí, snížit stres nebo posílit imunitu.           

Lávový kámen má sám o sobě velice silné účinky a je plný energie, proto není potřeba kámen nějak nabíjet. Pokud by vám ale jeho moc nestačila, můžete jej zesílit slunečním nebo měsíčním zářením a očistit jej můžete pod tekoucí vodou.

Je spojen s první a druhou čakrou:
Muladhara – první čakra, základní, která nás spojuje s fyzickým světem
Svadhistana – druhá čakra, sakrální, jenž sídlí ve vašem vlastním já
Nejvíce souzní se znamením Váhy.

Lávový kámen se využívá i ve špercích. Je to silný talisman a díky šperkům jej můžete mít stále u sebe. Při pohovoru či důležité zkoušce vám dodá odvahu. Na elles.cz najdete v nabídce hned dva náramky, a to ve variantě z bílého nebo černého lávového kamene, které mohou sloužit jako stylový doplněk či talisman pro štěstí.  V jejich středu je usazen Buddha, který je symbolem štěstí, vyrovnanosti, optimismu a moudrosti.

V době od 17. do 26. 3. 2024 navíc probíhá sleva nejen na tyto dva náramky – protože se 20. března slaví Mezinárodní den štěstí, rozhodli jsme se zlevnit celou kolekci náramků pro štěstí až o 18 %.

Náramky z lávového kamene najdete pod těmito odkazy

https://www.elles.cz/naramek-z-bileho-lavoveho-kamene-s-buddhou-pro-stesti/

https://www.elles.cz/naramek-z-cerneho-lavoveho-kamene-s-buddhou-pro-stesti/

Doporučujeme však podívat se na celou kolekci náramků pro štěstí

https://www.elles.cz/naramky-pro-stesti/

Cena u náramku je v tomto období již po slevě.

Mějte se harmonicky a štěstí, nechť vás provází po celý váš život.